کاپینگ

کاپینگ - دکتر عمانیان

بادکش گرم و سرد یا کاپینگ چیست ؟ این فرایند نوعی درمان جایگزین می باشد که از چین منشاء گرفته است. این درمان شامل قرار دادن فنجان هایی بر روی پوست برای ایجاد مکش می باشد. این مکش ، باعث تسهیل بهبود از طریق بهبود جریان خون می شود. دکتر کتایون عمانیان ، بهترین دکتر طب سوزنی در تهران ، خدمات بادکش سرد و گرم را ارائه می نماید. طرفداران این درمان ادعا می کنند که این مکش، به تسهیل جریان QI در بدن کمک می کند. QI یک کلمه چینی است که به معنی نیروی حیات می باشد.

 

بادکش گرم و سرد چیست ؟

کاپینگ به توازن بین نیروهای یین و یانگ یا انرژی های مثبت و منفی در بدن کمک می کند. بازیابی توازن بین این دو نقطه مخالف ، به مقاومت بدن در برابر پاتوژن ها و نیز توانایی آن برای افزایش جریان خون و کاهش درد موثر است. این درمان ، جریان و گردش خون در نواحی که فنجان ها در آن قرار داده شده اند را افزایش می دهد. این باعث تسکین تنش یا فشار ماهیچه می شود و می تواند جریان کلی خون را بهبود بخشیده و ترمیم سلول را ارتقا بخشد. این درمان همچنین به شکل گیری بافت های همبند جدید و خلق عروق خونی جدید در بافت نیز کمک می کند. کاپینگ در تهران بایستی توسط بهترین متخصص طب سوزنی که در انجام این پروسه مهارت و تجربه دارد ، انجام شود.

انواع مختلف بادکش گرم و سرد

این پروسه اساساً با استفاده از شاخ حیوانات انجام می گرفت. سپس فنجان هایی از بامبو و سپس از سرامیک ساخته شدند و برای این هدف مورد استفاده قرار گرفتند. مکش در ابتدا از طریق به کار گیری حرارت ، خلق می شود. فنجان ها با آتش حرارت داده می شوند و بر روی پوست قرار می گیرند. زمانی که فنجان ها خنک می شوند، پوست داخل آنها کشیده می شود. کاپینگ مدرن اغلب با استفاده از فنجان های شیشه ای انجام می شود که مثل توپ ، گرد هستند و یک طرف آنها باز است. دو الگوی اصلی برای انجام این روند درمانی در عصر حاضر ، وجود دارد :

 • کاپینگ خشک که تنها یک روش مکش می باشد.
 • کاپینگ مرطوب که شامل مکش و خونریزی کنترل شده در سطح پزشکی می باشد. پزشک شما ، موقعیت سلامت عمومی تان ، و ترجیحات تان، همگی در تعیین روش مناسب جهت استفاده برای شما ، دخیل می باشند.

در طول درمان چه انتظاری دارید ؟

در طول درمان بادکش گرم و سرد که توسط بهترین دکتر طب سوزنی تهران به انجام می رسد ، یک فنجان بر روی پوست قرار داده می شود و سپس بر روی پوست حرارت داده شده یا تحت مکش قرار می گیرد. سپس فنجان با آتش با استفاده از الکل ، مواد گیاهی ، یا کاغذی که مستقیماً در داخل فنجان قرار گرفته است ، حرارت داده می شود. منبع آتش برداشته می شود و فنجان حرارت داده شده ، از دهانه باز آن مستقیماً بر روی پوست قرار داده می شود. برخی پزشکان کاپینگ مدرن ، از پمپ های لاستیکی برای خلق مکش در برابر روش های حرارت دهی سنتی استفاده می کنند. وقتی فنجان گرم بر روی پوست قرار داده می شود ، هوای داخل فنجان ، خنک می شود و یک خلاء را بوجود می آورد که باعث کشش پوست و ماهیچه ، به سمت بیرون فنجان می شود. گاهی پوست قرمز می شود چون رگ های خونی به تغییر فشار ، واکنش نشان می دهند.

کاپینگ

در کاپینگ خشک ، فنجان برای مدتی در یک ناحیه مشخص قرار داده می شود. معمولاً مدت قرار داده شدن فنجان در ناحیه مورد نظر، 5 تا 10 دقیقه می باشد. در کاپینگ مرطوب ، فنجان ها معمولاً قبل از اینکه پزشک آنها را بردارد و برش کوچکی را برای بیرون کشیدن خون در محل، ایجاد کند چند دقیقه در ناحیه مورد نظر قرار داده می شوند.

بعد از برداشته شدن فنجان ، بهترین متخصص طب سوزنی و کاپینگ ، ناحیه ای که فنجان بر روی آن قرار داده شده بود را با پماد و بانداژ پوشش می دهد. این امر به پیشگیری از ایجاد عفونت کمک می کند. کبودی ملایم و دیگر علائم ظرف 10 روز بعد از اجرای جلسه ، از بین می روند. انجام بادکش گرم و سرد در تهران گاهی به همراه طب سوزنی انجام می شود. برای دستیابی به بهترین نتایج ، شما می توانید روزه بگیرید یا تنها یک وعده غذایی سبک به مدت 2 تا 3 ساعت قبل از جلسه درمان خود میل کنید.

بادکش گرم و سرد چه موقعیت هایی را می تواند درمان کند ؟

کاپینگ برای درمان دامنه وسیعی از مشکلات مورد استفاده قرار می گیرد. این روند برای تسهیل مشکلاتی که باعث درد یا گرفتگی ماهیچه می شود، قابل استفاده می باشد. از آنجایی که فنجان ها در نقاط اصلی طب سوزنی قابل استفاده هستند ، این عملکرد می تواند در درمان مشکلات گوارشی، مشکلات پوستی ، و دیگر موقعیت هایی که در طب سوزنی نیز قابل درمان است، مورد استفاده قرار گیرد. مطالعات انجام شده نشان می دهد که نیروی بهبود روند درمان بادکش ، تاثیرات بسیار قابل ملاحظه ای دارد. محققان دریافته اند که این درمان توسط بهترین دکتر کاپینگ و طب سوزنی در تهران ، به بهبود یافتن مشکلات زیر کمک می کند :

 •  فلج صورت
 •  سرفه یا تنگی نفس
 •  رفع جوش و آکنه
 •  بیرون زدگی دیسک کمر
 •  سندروم تونل کارپال
 •  مشکلات تنفسی از قبیل آسم
 •  درد کمر، درد گردن، درد زانو، درد کتف
 •  ناهنجاری های گوارشی
 • سردرد و میگرن
 • فشار خون بالا
 •  آرتروز

کاپینگ - دکتر عمانیان

چه کسانی نباید تحت درمان کاپینگ قرار گیرند ؟

از آن جایی که اطلاعات پیرامون فرایند بادکش گرم و سرد همچنان در حال تکمیل شدن می باشد ، متخصصان انجام این فرایند درمانی را به افراد زیر پیشنهاد نمی کنند . مادران باردار نباید تحت درمان کاپینگ قرار گیرند. همچنین در صورت ابتلا به مشکلات زیر باید از این نوع درمان اجتناب کنید:

 1.  داشتن ناهنجاری های خونی از قبیل هموفیلی
 2.  مشکلات لخته شدن خون از قبیل ترومبوز عمیق عروق یا داشتن سابقه حمله قلبی
 3.  مشکلات پوستی از قبیل اگزما
 4.  بیماری صرع

هر جلسه درمانی چقدر طول می کشد ؟

معمولا هر جلسه درمان 30 تا 60 دقیقه بر حسب تعداد نقاط بدن که قرار است درمان بر روی آنها انجام پذیر متغیر می باشد. می توان روز بعد برای دریافت جلسه بعدی درمان بادکش گرم و سرد در تهران ، به بهترین دکتر طب سوزنی و کاپینگ مراجعه نمود. در غیر اینصورت می توانید برای دریافت جلسه بعدی درمان خود ، یک یا دو هفته بعد زمانی که آثار قرمزی از پوست شما ناپدید شود ، مجدداً مراجعه نمایید.

مزایای کاپینگ چیست ؟

شما بلافاصله بعد از دریافت درمان ، احساس راحتی و تحرک بیشتری می کنید. به منظور دستیابی به بهترین نتیجه از درمان ، این پروسه باید بخشی از یک برنامه درمانی بزرگ تر را تشکیل دهد. این برنامه ها شامل ورزش کردن در کنار درمان مذکور می باشد. البته که مراجعه به بهترین متخصص تهران در زمینه کاپینگ نیز در بهره مندی از مزایای پروسه تاثیر گذار است.

کاپینگ

نحوه عملکرد کاپینگ

در ارتباط با درک درست و دقیق از نحوه عملکرد پروسه کاپینگ در کاهش درد و التیام علائم برخی از بیماری ها ، محققان همچنان در حال تحقیق هستند تا به اطلاعات دقیق تری دست یابند. ساکشنی که از سوی کاپ قرار گرفته بر روی بدن صورت می گیرد ، باعث تجمع مایعات در ناحیه تحت درمان می شود. نیرو و فشار ناشی از ساکشن باعث بسط یافتن و باز شدن رگ های خونی بسیار ظریف زیر پوست می شوند. بدین ترتیب خون بیشتری به ناحیه مورد نظر منتقل شده و موجب تحریک پروسه طبیعی ترمیم می شود.

بعد از اتمام پروسه چه چیزی در انتظارتان است ؟

به طور کلی روند مذکور یک پروسه کم خطر است و احتمال بروز عارضه بسیار ناچیز است. همانطور که گفتیم کاپینگ باعث پاره شدن عروق خونی ریز و ظریف زیر پوست می شوند ؛ به همین دلیل احتمال می رود پس از به پایان رسیدن پروسه ، در محل های قرارگیری بادکش ، کبودی دیده شود. این کبودی ها طی یک یا دو هفته به طور کامل محو می شوند.

عوارض احتمالی پروسه کاپینگ چیست ؟

ریسک در این پروسه بسیار پایین بوده و با انتخاب بهترین دکتر کاپینگ و طب سوزنی تهران ریسک آن کمتر هم می شود ؛ با این حال خوب است با عوارض احتمالی ان آشنا باشید :

 • سوختگی به سبب گرمای کاپ
 • احساس خستگی و کوفتگی
 • سردرد
 • درد عضلانی
 • حالت تهوع
 • عفونت پوستی یا تشکیل اسکار

آیا این پروسه باعث دفع سموم بدن می شود ؟

با توجه به تحقیقات انجام شده تا به الان ، فرایند کاپینگ با تحریک پاسخ های دفاعی سیستم ایمنی بدن به صورت سیستماتیک و منطقه ای موجب دفع سموم بدن می شود. انجام بادکش گرم و سرد می تواند اوریک اسید را نیز از بدن خارج کند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
6 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
نازنین
نازنین
2 سال ها گذشته

سلام. اگر باردار باشیم می تونیم کاپینگ انجام بدیم ؟

drommanian7
drommanian7
2 سال ها گذشته
پاسخ دادن به  نازنین

در بارداری طب سوزنی و روش‌های مرتبط نظیر بادکش و دیگر موارد به هیچ عنوان توصیه نمی شود. بدلیل اینکه خطر سقط جنین وجود دارد.

رها باقری
رها باقری
1 سال گذشته

سلام بادکش برای آب کردن شکم جواب میده؟

drommanian13
drommanian13
1 سال گذشته
پاسخ دادن به  رها باقری

سلام
بادکش یکی از روش‌های موثر در از بین بردن چربی اطراف شکم و پهلو هست که در کنار طب سوزنی نتایج قابل توجهی داره

محمد حقانی
محمد حقانی
8 ماه ها گذشته

سلام با کاپینگ حجامت هم انجام میدین؟

drommanian7
drommanian7
8 ماه ها گذشته
پاسخ دادن به  محمد حقانی

سلام بله