از بین بردن چین و چروک صورت با طب سوزنی و کاشت نخ

به طور کلی طب سوزنی و کاشت نخ ، از موثرترین و کارآمدترین و در عین حال کم تهاجمی ترین اعمال جوانسازی صورت به شمار می روند که سبب تحریک کلاژن سازی شده و با بهره وری از آن ها ، می توان اقدام به از بین بردن چین و چروک صورت نمود.

هر دوی این تکنیک ها ، تحت بی حسی موضعی انجام می شوند ؛ از این رو افراد در حین انجام آن ها دردی احساس نخواهند کرد.

بسیاری از افراد در راستای از بین بردن چین و چروک صورت خود ، در جستجوی درمان های حداقل تهاجمی با خطر عوارض جانبی و زمان از کار افتادگی کمتر جهت جوانسازی صورت هستند.

لذا طب سوزنی و کاشت نخ ( امبدینگ ) که به عنوان درمان های حداقل تهاجمی ، شهرت بسیاری یافته اند ؛ می توانند افراد را در تحقق این هدف یاری نمایند.

از بین بردن چین و چروک صورت

طب سوزنی

از طب سوزنی یا همان سوزن درمانی ، می توان به عنوان یکی از مهم ترین شاخه های طب سنتی اشاره نمود.

پزشک متخصص طب سوزنی ، سوزن هایی نازک و ظریف را در نقاط مشخصی از بدن بیمار که در طب سنتی به آن ها گذرگاه انرژی اطلاق می شود ؛ فرو برده و درمان را آغاز می کند.

در طب سوزنی ، اعتقاد بر این اساس استوار است که عواملی اعم از سرما ، گرما ، رطوبت و باد می توانند سبب مسدود شدن مسیر گردش انرژی در برخی از نقاط بدن شده و به این ترتیب منجر به برورز اختلال یا بیماری در آن ناحیه از بدن شوند.

لذا متخصصان طب سوزنی ، با سوزن درمانی و فرو بردن سوزن در این نقاط ؛ مبادرت به درمان مشکل یا بیماری می نمایند.

کاشت نخ یا امبدینگ ( TEA ) :

در واقع نوعی درمان طب سوزنی است که از نخ های قابل جذب متصل به یک سوزن ، استفاده می کند.

قابل ذکر است که در این روش ، نخ های جذبی انواع متفاوتی دارند که با توجه به اهداف درمانی مشخص ، برای انجام کار انتخاب می شوند.

به عنوان مثال نخ های Cat gut ، در نقاط درمانی استفاده می شوند و نخ های PDO ، جهت لاغری و کاهش سایز شکم و پهلو مورد استفاده قرار می گیرند.

نخ های  PDO ، طول و ضخامت بیشتری نسبت به نخ های معمولی دارند و به همین علت در مورد لاغری ، بازدهی بیشتری دارند.

در این روش بعد از این که سوزن طب سوزنی در محل ، قرار داده شده و برداشته شد ؛ نخ در بدن باقی می ماند و حکم سوزن های طب سوزنی برای درمان انواع مشکلات و بیماری ها را دارد.

ناگفته نماند که نخ های امبدینگ ؛ جهت لاغری و لیفت و جوانسازی پوست صورت ، بسیار قدرتمند عمل می کنند که در حال حاضر شهرت زیادی در این زمینه دارند.

اخیرا TEA برای درمان چین و چروک ها و شلی صورت ، روشی بسیار موثر شناخته شده و استفاده از آن در کلینیک های مطرح طب سوزنی دنیا ، رواج یافته است.

باید متذکر شد که امبدینگ ( TEA ) ، یک روند غیرتهاجمی بوده و هیچ گونه خطر و عوارض جانبی ندارد و در مقایسه با روش های جراحی ، دوره نقاهت کمتری دارد.

لازم به ذکر است که استفاده از این روش ، برای بیمارانی که در جستجوی تاثیرات طبیعی هستند ؛ بسیار مورد توجه واقع شده است.

چه افرادی کاندید مناسبی برای درمان چین و چروک صورت طب سوزنی و کاشت نخ ( امبدینگ ) نمی باشند ؟

  • افرادی که دارای بیماری های اتوایمیون و نقص سیستم ایمنی هستند.
  • افرادی که به نخ های جذبی حساسیت و آلرژی دارند.
  • افرادی که نارسایی کلیه و نارسایی قلبی دارند.
  • افرادی که دارای اسکار کلوئید یا هیپرتروفیک هستند.
  • افرادی که ( Heaevy Smoker ) یا Adict می باشند. کسانی که دو پاکت سیگار در طول روز مصرف می کنند و افراد معتاد به مواد مخدر ؛ علی الخصوص شیشه.

مراقبت های بعد از درمان با طب سوزنی و امبدینگ

  • برای به حداقل رساندن ورم و کبودی ، باید یک کیسه یخ به مدت 5 الی 10 دقیقه بر روی ناحیه درمان قرار داده شود.
  • تا دو هفته بعد از پروسه درمان ، انجام حرکت های زیاد یا بزرگ عضلات محیطی ؛ از قبیل خمیازه کشیدن ، خندیدن ، آواز خواندن و خوردن غذاهایی که به جویدن طولانی نیاز دارند ، باید متوقف شوند.