مکسی تراپی

مکسی تراپی - دکتر عمانیان

مکسی تراپی ، نوعی طب سنتی چینی است. این طب ، شامل سوزاندن موکسا نوعی گیاه مخروطی خاص ، در نزدیکی گذرگاه های انرژی بدن و نقاطی که سوزن در آن فرو برده شده است می باشد. پزشکان بر این باورند که حرارت حاصل ، به تحریک این نقاط کمک کرده و جریان انرژی در بدن را بهبود می بخشد. می توانید ین پروسه را زیر نظر بهترین دکتر طب سوزنی در تهران ، دکتر کتایون عمانیان ، به انجام رسانید.

مكسی تراپی در چه مواردی استفاده می شود ؟

بر اساس عملکردهای طب سنتی چین ، این افزایش چرخش انرژی ، می تواند به دامنه ای از مشکلات سلامت ، از قبیل دردهای مزمن تا مشکلات گوارشی ، کمک کند. باید اشاره داشت که افزون بر موارد فوق ، مكسی تراپی ، بدون داشتن هر گونه عارضه جانبی به کاهش وزن کمک می کند. این روش درمانی ، بر اساس وضعیت فیزیکی شخصی که قصد رژیم گرفتن را دارد ( قد ، وزن و محتوای چربی ) و نیز مشکلات پزشکی وی ( کبد ، روده ، طحال و کلیه ها ) در نقاط خاصی از بدن به منظور تنظیم سرعت متابولیسم و کمک به کاهش وزن ، به کار برده می شود. افراد از مکسی تراپی برای دامنه ای از مشکلات دیگر از قبیل موارد ذیل استفاده می کنند :

 1. اختلالات گوارشی نظیر مشکلات معده و روده از قبیل اسهال و یبوست ، کولیت و سندرم روده تحریک پذیر ( IBS )
 2. درد ناشی از انواع آرتروز ، میگرن و دیسک کمر و گردن و دردهای ناشی از اسپاسم و گرفتگی عضلات
 3. در نازایی و ناباروری و قاعدگی دردناک
 4. در اگزما و آسم و آلرژی
 5. در تکرر ادرار و بی اختیاری ادرار علائم مربوط به ( پروستات )
 6. لاغری و زیبایی پوست صورت

این پروسه چگونه انجام می شود ؟

بهترین دکتر مکسی تراپی در تهران این فرایند را می تواند به صورت مستقیم یا غیر مستقیم انجام دهد.

 • روش مستقیم : در مكسی تراپی مستقیم ، مخروط موکسا در نقطه درمان ، بر روی بدن قرار داده می شود. در این روش پزشک ، مخروط را روشن کرده و اجازه می دهد تا به آرامی بسوزد تا زمانی که پوست شما قرمز شود. وقتی حرارت را احساس کردید ، پزشک مخروط را بر می دارد. موکسا را می توان بر روی سوزن طب سوزنی قرار داده و روشن کرد. موکسا بر روی سوزن می سوزد تا زمانی که خاموش شود و حرارت از طریق سوزن به نقطه طب سوزنی انتقال می یابد.
 • روش غیر مستقیم : مكسی تراپی غیر مستقیم ، از رواج بیشتری برخوردار است. این روش ، گزینه ایمن تری می باشد ؛ زیرا موکسای در حال سوختن ، به پوست برخورد نمی کند و به جای آن ، پزشک ، مخروط را در فاصله حدود دو و نیم سانتیمتری از بدن بیمار نگه می دارد و وقتی که پوست قرمز و گرم شد ، آن را کنار می گذارد.

مزایای مکسی تراپی

اگر شما از استرس و افسردگی مزمن رنج می برید می توانید برای بهبود تندرستی و سلامت عمومی این پروسیجر را مد نظر قرار دهید. مكسی تراپی که یک درمان موثر با استفاده از حرارت است ، برای تحریک نقاط طب سوزنی در بدن جهت راه اندازی واکنش بهبود مورد استفاده قرار می گیرد. با طب سوزنی و مكسی تراپی ، استفاده از داروهای متعارف از قبیل قرص های خواب آور و داروهای ضد افسردگی ، کاملا بی معنی خواهد بود. این رویکرد مزایای زیر را به دنبال دارد :

جریان خون را بهبود می بخشد : در طب سنتی چین ، مکسی تراپی و طب سوزنی برای تسکین درد ، انسداد یا کاهش انرژی مورد استفاده قرار می گرفت. این درمان به جریان خون و نیز توزیع اکسیژن کمک می نماید.

گوارش سالم را بهبود می بخشد : این فرم از درمان برای رفع ناهنجاری هایی از قبیل خستگی مزمن و دیگر مشکلات مرتبط با گوارش از قبیل اسهال مفید می باشد.

سیستم ایمنی را تقویت می کند : این درمان علاوه بر تسهیل گوارش سالم ، عملکرد سیستم ایمنی را بهبود بخشیده و از شروع بیماری جلوگیری می کند.

عمر را طولانی می کند : بهره بردن از این متد می تواند عمر را طولانی کرده ، قوای جنسی مردان را افزایش داده، حافظه را بهبود بخشیده، فرایند پیری را کند کرده و عملکرد کلیه ها را بهبود بخشد.

وضوح ذهن را تقویت می کند : طب سوزنی و مکسی تراپی می تواند به درمان بی خوابی ، میگرن و سردرد های مزمن کمک کند. با انجام این پروسه در تهران و بهبود جریان خون شما می توانید از تمرکز بهتر ، خواب بهتر ، شفافیت ذهن ، اشتهای سالم و احساسات مثبت لذت ببرید.

به دنیا آمدن بچه از پا : این درمان روش بی خطری است که به زایمان بریچ کمک می کند. این بیماری به وضعیتی اطلاق می شوند که در آن جنین در حالتی قرار گرفته که پاهای او در کانال زایمان باشد. این وضع ، زایمان را بسیار دشوار می سازد. تحقیقات نشان می دهند بهره گرفتن از این روش ، نیاز به درمان های پزشکی برای رفع این مشکل را تا حد زیادی کاهش می دهد. برای رسیدن به بهترین نتیجه ، توصیه می شود این روند را به دست پزشکی حرفه ای بسپارید.

گر گرفتگی : بیماران زیادی وجود دارند که حتی زمانی که بدن آن ها در معرض گرما قرار نمی گیرد ، احساس داغ شدن و گر گرفتگی می کنند. این پروسه ، یکی از راه هایی است که به برطرف کردن این معضل کمک بسزایی می کند. البته توجه داشته باشید برای تاثیرگذاری بهتر توصیه می شود به شکل مرتب و در چند جلسه از این درمان بهره بگیرید.

از آن جایی که مكسی تراپی به عنوان شکلی از درمان هیچ گونه عوارض جانبی را به همراه ندارد ، به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی بدن و برخورداری از سلامتی پایدار ، جستجو برای بهره مند شدن از خدمات ارائه شده توسط بهترین دکتر طب سوزنی و مکسی تراپی در تهران را در اولویت امور زندگی خود قرار دهید.

مکسی تراپی

 

تکنیک استفاده شده در مکسی تراپی

در شروع کار ، یک حوله یا پارچه تمیز روی ناحیه ای که تحت درمان قرار گرفته گذاشته می شود. سپس چوب موکسا آتش زده می شود و در فاصله یک سانتی متری پوست قرار داده می شود و هیچ تماس مستقیمی با پوست ندارد. زمانی که نقطه مورد نظر گرم شد ، چوب از پوست دور شده و باز به محل قبلی باز می گردد. در این موقعیت هیچ احساس ناراحتی نخواهید داشت و پوست نمی سوزد. زمانی که درمان به پایان برسد ، چوب درون یک شیشه قرار می گیرد و در آن محکم بسته می شود تا به سوختن ادامه ندهد.

در طول درمان چه احساسی دارید ؟

بیمار ، احساس گرمای ناگهانی را که به سرعت در راستای مسیر خاصی ( معمولا متناسب با کانال jing luo که در حال درمان شدن است ) پخش می شود و از محل انجام مکسی تراپی فاصله دارد ، تجربه می کند. این نتیجه خوبی محسوب می شود چون نشانه ورود انرژی Qi و سیگنال هایی است که از این انرژی ساطع شده اند.

در طول جلسه چه بویی را احساس می کنید ؟

بوی ناخوشایند دود در طول درمان مکسی تراپی احساس می شود. البته انواع بدون دود موکسا نیز وجود دارد ولی استفاده از نوع واقعی موکسا ( تهیه شده از گیاه چینی ) که در موقع سوختن دود زیادی تولید می کند ، ترجیح داده می شود. بیشتر کلینیک ها به سیستم تهویه و پاکسازی هوای مدرن مجهز بوده و در نتیجه دود حاصل از این فرآیند مشکل چندانی را به وجود نمی آورد.

چرا متخصصان طب سوزنی از گیاه چینی استفاده کرده و گیاه دیگری را مورد استفاده قرار نمی دهند ؟

گیاه چینی دارای تاریخچه و قدمت هزاران ساله در طب سنتی بوده و معنی آن “گیاهی برای سوختن” است. تحقیقات نشان می دهد که این گیاه به عنوان یک ادویه قاعدگی آور یعنی عاملی که باعث افزایش گردش خون در ناحیه لگن و رحم شده و باعث تحریک قائدگی می شود ، عمل می کند. این ویژگی می تواند کاربرد آن در درمان تولدهای سر و ته و گرفتگی های عضلانی وابسته به قائدگی را شرح دهد.

چگونه میتوان بهترین متخصص طب سوزنی که قادر به انجام این روند است را یافت ؟

این رویکرد معمولا به عنوان بخشی از برنامه درجه پزشکی طب سنتی چینی یا طب سنتی حرفه ای ، آموزش داده می شود. بهترین متخصص مکسی تراپی تهران باید مدرک طب سوزنی برای مجاز بودن به انجام مكسی تراپی را دریافت نموده باشد.

مکسی تراپی - دکتر عمانیان

آیا این پروسه دردناک است ؟

این درمان تنها در صورتی دردناک است که باعث سوختگی پوست شود. به همین دلیل است که مراجعه به بهترین متخصص طب سوزنی که ماهر و صاحب تجربه می باشد ، حائز اهمیت است. چوب های مخصوص سوزانده می شوند تا جایی که گازهای داغ تولید شده ، باعث گرم شدن روغن های گیاهی شده و این گرما به سمت پوست حرکت داده شده و آن را در نقطه طب سوزنی گرم نماید. متخصص مکسی تراپی قبل از شروع درمان به شما می گوید که در صورت آزار دهنده بودن حرارت به او اطلاعات دهید تا او منبع حرارت را از شما دور کند. این فرآیند تدریجی استفاده از مخروط های موکسا که به تعداد دفعات 5 ، 10 ، 50 بار یا بیشتر انجام می دهد درخششی پیوسته را در یک نقطه خلق کرده و یک درمان قدرتمند را ارائه می دهد.

آیا مكسی تراپی بی خطر است ؟

تنها خطر محتمل در مکسی تراپی ، احتمال سوختگی در طول فرآیند است. به همین دلیل بهتر است از روش غیر مستقیم استفاده شود ؛ چرا که بدین ترتیب ، بین پوست و مخروط ، فاصله وجود داشته و خطر سوختگی وجود نخواهد داشت. برخی عوارض جانبی بالقوه این درمان عبارتند از :

 • واکنش آلرژیک به موکسا
 • گلودرد یا سرفه ناشی از دود موکسا
 • حالت تهوع و استفراغ
 • لکه های تیره پوست
 • کارسینوم سلول پایه

مزایای مكسی تراپی و طب سوزنی در کاهش وزن چیست ؟

مکسی تراپی و طب سوزنی ، یک روش رایج برای کاهش وزن در طب سنتی چینی می باشد. مزایای این روش در کاهش وزن این است که این تکنیک سنتی چینی با تمرکز بر روی تنظیمات عملکرد متابولیسم زانگ فو ، وزن را کاهش داده و تنها از گرسنگی برای لاغری استفاده نمی کند. مكسی تراپی در واقع یک روش طبیعی ، بی خطر و قابل اعتماد است. بسیاری از مشکلات زیبایی از طریق طب سنتی چینی ، غذا درمانی ، طب سوزنی و مكسی تراپی در تهران قابل درمان هستند ؛ زیرا این درمان های سنتی ، انرژی حیاتی بدن را به جریان در آورده و متابولیسم را بهبود می بخشند.

این روش ها بی خطر بوده و عوارض جانبی آن ها در حداقل سطح قرار دارد ؛ لذا درمان های زیبایی در طب سنتی چینی ، در عصری که دغدغه های زیادی نسبت به ایمنی مولفه های شیمیایی وجود دارد ، شهرت زیادی بدست آورده اند. توجه داشته باشید که به منظور دستیابی به نتایج دراز مدت موفق برای کاهش وزن ، باید درمان طب سوزنی و مكسی تراپی را زیر نظر بهترین متخصص تهران مرتبا تکرار نمود.

برخی بر این باور غلط هستند که زمانی که برای طب سوزنی و مكسی تراپی برای کاهش وزن آماده می شوند ، استفاده از تعداد سوزن های بیشتر ، به معنی کاهش وزن بیشتر است. در واقع چنین تصوری کاملا غلط است ؛ چرا که طب سوزنی و مكسی تراپی تنها با تمرکز بر روی یافتن نقطه درست ، بر روی کاهش وزن تاثیر می گذارد و قرار دادن سوزن های زیاد بدون تاثیر ، تنها باعث آسیب دیدن بدن می شود. به طور کلی این روند در حدود 20 دقیقه تا نیم ساعت به طول می انجامد. فرآیند ماساژ دادن نیز ، 30 تا 40 دقیقه بوده و دوره درمان ، 10 بار تکرار خواهد شد.

مکسی تراپی - دکتر عمانیان

آیا مکسی تراپی برای بارداری بی خطر است ؟

این روش برای مادرانی که نوزاد آن ها در رحم در حالت سر وته قرار دارد مناسب نمی باشد. هر چند این یک تکنیک بی خطر و ملایم است ، ولی نباید در موارد زیر مورد استفاده قرار گیرد :

 1. شما قبلا سزارین داشته یا جراحی دیگری در رحم انجام داده اید.
 2. دوقلو باردار هستید یا نوزاد شما بسیار بزرگ یا بسیار کوچک بوده و مشکل سلامتی در او تشخیص داده شده است.
 3. دچار خونریزی واژینال هستید یا جفت تان پایین آمده یا درگیر مشکلات دیگر بارداری هستید.
 4. فشار خون بالا دارید یا مبتلا به دیابت یا مشکل پزشکی دیگری بوده یا بنا به دلایل پزشکی ناچار به انجام سزارین هستید.
 5. نوزاد شما خصوصا در صورت زیاد بودن مایع آمنیونی ، دائما در حال تغییر موقعیت می باشد.

مراقبت های بعد از اتمام کار

پس از پایان جلسه درمانی ، بهترین دکتر مکسی تراپی و طب سوزنی تهران مراقبت های بعد از پروسه را به شما توضیح می دهد. باید بعد از دریافت درمان ؛ بدن خود را گرم نگه دارید. مشکل این است که اگر هوای بیرون بادی باشد ، شما نیمی از نتیجه را از دست می دهید. اگر هوا سرد و بادی باشد و شما ناچار به بیرون رفتن از منزل باشید ، تا جایی که می توانید با پوشیدن لباس بدن خود را گرم نگه دارید. هر زمان که درمان های بهبود با حرارت از قبیل این روند را انجام می دهید ، در طول 24 ساعت اول بعد از درمان ، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید :

 1. نوشیدنی های سرد ننوشید.
 2. غذاهای سرد نخورید.
 3. دوش نگیرید.

چه زمان باید از انجام مکسی تراپی خودداری کنیم ؟

در صورت داشتن فشار خون بالا ، یبوست ، خون دماغ شدن ، خونریزی لثه ، خونریزی هموروئید ، دیابت یا هر گونه خونریزی شدید در طول قاعدگی از انجام این پروسیجر خودداری کنید. با پزشک طب سنتی خود در خصوص امکان بهره مندی از این درمان مشورت کنید.

می توان مکسی تراپی را در خانه انجام داد؟

این رویکرد باید توسط یک متخصص حرفه ای در تهران صورت پذیرد. همچنین توجه داشته باشید که این امر معمولا در کنار طب سوزنی انجام می شود. این موضوع حقیقت دارد که خود شخص نیز می تواند این کار را به انجام رساند ، اما توصیه می شود در تجربه های اول به مطب پزشک مراجعه کنید تا یاد بگیرید که چطور خود را نسوزانید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات