آیا درمان بیماری های زنان با طب سوزنی ممکن است ؟ تعداد بسیاری از زنان آمریکایی ، زنان چینی و بسیاری از زنان در سایر نقاط دنیا ، برای تسکین و بهبود دراز مدت و رهایی از مشکلات رایج در میان زنان ، به طب سوزنی روی آورده اند. این امکان برای بانوان عزیز ایرانی نیز فراهم شده است. شما با مراجعه به مطب بهترین دکتر طب سوزنی در تهران ، دکتر کتایون عمانیان می توانید تحت این روند قرار بگیرید.

 

درمان بیماری های زنان با طب سوزنی - دکتر کتایون عمانیان

درمان بیماری های زنان با طب سوزنی

تعداد رو به افزایشی از زنان ، امروزه به طب سوزنی روی آورده اند ، تا از مزایای درمانی این روند تاثیرگذار ، برای مقابله با مشکلاتی که شاید تا حدودی مختص زنان باشد ، بهره مند شوند. توانایی قابل ملاحظه این روند درمان ، بارها در کنفرانس های برگزار شده در زمینه مدرن سازی طب سوزنی ، جهت بهره مند شدن از مزایای این روند در کمک به درمان بیماری ها ، از جمله بیماری های زنان و کنترل بیشتر و قرار دادن بهتر بدن ، در مسیر سلامت مورد تاکید قرار گرفته است. طب سوزنی ، در زمینه درمان بیماری های زنان ، دارای کارنامه بسیار درخشانی است ، که در اینجا به ذکر چند مورد از آن ها می پردازیم. جهت درمان بیماری های زنان با طب سوزنی ، میتوانید به دکتر عمانیان ، بهترین دکتر طب سوزنی در تهران مراجعه نمایید. برخی مشکلات زنان که با استفاده از طب سوزنی قابل درمان می باشد به شرح زیر است :

سلامت عمومی

وقتی به  بهترین متخصص طب سوزنی تهران مراجعه می کنید ، وی بر روی برنامه درمان شما ، به عنوان یک شخص کامل متمرکز می شود. حتی اگر هدف مراجعه شما ، درمان یک مشکل خاص باشد، طب سوزنی ، حتی جزئی ترین چیزهایی که در سلامت عمومی تان تاثیر گذار بوده است ، را درمان می کند. در زندگی مدرن امروزی ، استرس بعنوان فاکتوری اجتناب ناپذیر ، بر روی جنبه های مختلف سیستم بدن ما از قبیل استراحت و گوارش ، اثر می گذارد. همین امر ، سلامت عمومی را در معرض خطر جدی قرار می دهد. طب سوزنی ، با تحت کنترل در آوردن سطح استرس ، فرایندهایی از قبیل خواب ، گوارش ، انرژی و موارد دیگر را تنظیم کرده و سلامت عمومی ما را در مسیر بهبود و پیشرفت ، هدایت می کند.

مشکلات قائدگی

طب سوزنی باعث می شود که گردش خون به شکل روان تری در سراسر بدن ، جریان پیدا کند. همچنین این روند درمان ، به تنظیم دوره های قائدگی ، کمک کرده وگرفتگی عضلانی ، سردرد و سایر دردهایی که اغلب با قائدگی مرتبط هستند ، را تسکین می دهد.

توجه ! دقت داشته باشید که در درمان بیماری های زنان با طب سوزنی ، بهترین بودن متخصص طب سوزنی بسیار در این امر تاثیرگذار است.

 

درمان بیماری های زنان با طب سوزنی - دکتر کتایون عمانیان

یائسگی و پیش یائسگی

طب سوزنی سابقه درخشانی در درمان علائم یائسگی از قبیل گر گرفتن ، عرق کردن در طول خواب شبانه ، خشکی واژن ، تپش قلب ، اضطراب و بی خوابی و غیره داشته است. طب سوزنی در واقع یک راه حل بی خطر و طبیعی ، برای تنظیم نوسانات هورمونی است که بسیاری زنان ، خصوصاً در دوره یائسگی ، آن را تجربه می کنند. در کنار گیاهان دارویی چینی ، طب سوزنی نیز یک راه حل طبیعی و بی خطر را برای تنظیم نوسانات هورمونی که اکثر زنان در طول زندگی خود تجربه می کنند ، ارائه می دهد.

ادامه مقاله درمان بیماری های زنان با طب سوزنی :

اندومتریوز

خونریزی شدید ، کمردرد ، گرفتگی شدید عضلانی ، درد و متورم شدن شکم ، که غالب با اندومتریوز همراه می باشند ، در برابر درمان با طب سوزنی به خوبی واکنش نشان داده و کنترل می شوند. طب سوزنی ، از طریق بازیابی جریان خون و آزاد کردن مسیرهای جریان انرژی در بدن ، که تحت عنوان QI خوانده می شود ، بدن را از حالت رکود و خمودی خارج می سازد.

باروری

بسیاری از زنان در طب سوزنی ، به دنبال راه حل پشتیبانی از باروری خود می گردند. فشار از سوی خانواده و جامعه و علاقمندی خودمان ، به تشکیل خانواده و فرزند دار شدن ، به همراه تلاش بی فرجام در طول ماه ها و گاهاً سال ها برای تحقق این هدف ، می تواند بدن ما را در برابر فشار از سوی یک منبع عظیم استرس ، قرار دهد. اگر بدن شما در این چرخه اسیر شود ، نمی تواند از شرایط خوبی برای باردار شدن برخوردار باشد. طب سوزنی برای درمان این مشکل ، قدم به میان گذاشته و با درمان این مشکل ، شما را در تحقق هدف تان یاری می رساند.

ناباروری

آندومتریوز و سیکل های نامنظم قائدگی ، دو عامل کلیدی در ناباروری زنان هستند. درمان های طب سوزنی ، توسط بهترین متخصص طب سوزنی تهران که ماهر و با تجربه است می تواند جریان خون را به اندام های تولید مثل هدایت کرده و به منظم شدن سیکل های قائدگی کمک می کند.

 

درمان بیماری های زنان با طب سوزنی - دکتر کتایون عمانیان

بارداری و پشتیبانی پس از زایمان

طب سوزنی ، می تواند در ناحیه پایین کمر و درد لگن که با بارداری در ارتباط است را کاهش دهد. این روند ، همچنین در درمان حالت تهوع در صبح در دوره بارداری ، موثر است. بعد از وضع حمل بسیاری از زنان ، درمان های طب سوزنی را برای بازیابی جریان خون و انرژی QI ، افزایش شیر و افسردگی پس از زایمان ، الزامی می دانند. در طول بارداری ، بدن به سرعت ، در معرض تغییرات زیادی قرار می گیرد. این بدان معناست که بسیاری از زنان باردار ، دامنه وسیعی از علائم از قبیل حالت تهوع در صبح ، درد ، بی خوابی ، تورم و غیره را در طول دوره بارداری ، تجربه می کنند. متاسفانه بسیاری از داروها و روش های درمان ، در طول بارداری قابل استفاده نمی باشند. بنابراین طب سوزنی ، بعنوان یک گزینه بی خطر برای تسکین علائم دوران بارداری ، پا به میان می گذارد.

در ادامه مقاله درمان بیماری های زنان با طب سوزنی به ناهنجاری هایی می پردازیم که عموما منشا ذهنی و روانی دارند و البته توسط بهترین دکتر طب سوزنی تهران درمان می شوند :

فیبرومیالژیا

فیبرومیالژیا ، اختلالی است که مشکلاتی از قبیل بی خوابی ، احساس خستگی و بدخلقی را موجب می شود. این امر به دلیل پردازش غیر طبیعی درد در مغز ، اتفاق افتاده و این افرا د، اغلب آستانه درد پایین تری دارند. طب سوزنی در تسکین درد آنچنان تاثیر گذار است ، که بر اساس نتایج به دست آمده از تحقیقات انجام شده در این زمینه ، ثابت شده است که می تواند نقش موفقی را در درمان فیبرومیالژیا ایفا نماید. بسیاری از زنان در طول زندگی خود ، فیبرومیلاژیا یا درد مزمن یا گرفتگی مرتبط با عضلات و مفاصل را تجربه می کنند. از آن جایی که طب سوزنی یک روش درمان مفید برای تسکین درد می باشد ، تعجب آور نیست که بگوییم تحقیقات نشان داد اند که طب سوزنی ، تاثیر قابل ملاحظه ای در درمان علائم فیبرومیالژی دارد.

رضایت بیمار از درمان کیست تخمدان با طب سوزنی توسط بهترین دکتر طب سوزنی در تهران

 

 

بیخوابی و اختلالات خواب

مطالعات بالینی متعددی نشان داده اند که طب سوزنی ، می تواند کیفیت خواب را بهبود بخشد. در 40 درصد از زنان آمریکایی ، که بی خوابی را تجربه می کنند ، این یک خبر خوب محسوب می شود.

افسردگی و اضطراب

تحقیقات ثابت کرده است که طب سوزنی به اندازه داروهای ضد افسردگی ، بدون بروز هرگونه عوارض جانبی ، موثر می باشد. این برای زنان دارای افسردگی ، یک خبر مسرت بخش محسوب می شود. این درمان به مدیریت کردن استرس ، پایین آوردن فشار خون و حملات مبتنی بر اضطراب کمک می کند.

 

درمان بیماری های زنان با طب سوزنی - دکتر کتایون عمانیان

اعتیاد

برنامه های درمان اعتیاد ، به شکل رو به رشدی ، در حال تلفیق نمودن روش های دارویی متعارف با طب سوزنی می باشند. ترک مصرف مواد مخدر ، اعتیاد به الکل و سیگار ، و افسردگی که برخی زنان گرفتار آن هستند ، از طریق تحت کنترل در آمدن رفتارها و عادات اعتیاد آور ، با این برنامه های جامع ، قابل درمان می باشد.

لازمه کسب نتیجه مطلوب از فرایند درمان بیماری های زنان با طب سوزنی این است که به بهترین متخصص طب سوزنی تهران ، دکتر عمانیان مراجعه نموده و جلسات درمانی تان را کامل کنید. همچنین تمام نکات و توصیه هایی که از سوی ایشان به شما گوشزد می شوند ، رعایت فرمایید.